Leyla'nın Evi

Leyla'nın Evi kitap özeti. 8 sene önce Kitap Yorum yapın. Leyla'nın akrabası olan Yusuf gelip kadını iki gündür evinin bahçesinde oturmakta olarak görünce onu alıp Cihangir deki izbe evine götürmüştür.

Responsive image
YAZAR
Zülfü Livaneli
DOSYA BOYUTU
4,76 MB
YAYIN TARIHI
2012
DIL
Türkçe
ISBN
9786050906486

Bir Leyla'nın Evi kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Leyla'nın Evi kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Zülfü Livaneli tarafından yazılmıştır.


Romanları çok satanlar listesinden inmeyen, ödüller alan, 30 dile çevirilen, sinemaya ve tiyatroya aktarılan Zülfü Livaneli, Leyla'nın Evi'nde her biri ayrı bir dünyadan gelen insanların hayatlarını bir İstanbul romanında kesiştiriyor...Boğaziçi'nde Bosnalılar Yalısı'nda doğup büyümüş paşa torunuLeyla Hanım, yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu tarafından sokağa atılır ve mahallenin çocuklarından gazeteci Yusuf'un Cihangir'deki bekâr evine sığınmak zorunda kalır. Yusuf'un sevgilisi Rukiye ("sahne adı"yla Roxy), Almanya'da peep show'larda modellik yapmış, hip-hop tarzı müzik yaparak "yırtmaya" uğraşan bir Almancı kızıdır. Leyla Hanım, yalının yeni sahipleriyle görüşmeye çalıştığı bir gün, Ömer Bey'in babası, Kadızade Konağı'nın emektar vekilharcı, dört kuşaktır konaklarda hizmetkârlık yapan bir aileden gelen Ali Yekta Bey ile tanışır. Her biri ayrı bir dünyadan gelen bu insanların hayatlarının kesişmesi, onları hem kendilerini hem de birbirlerini değiştirecekleri, kimi zaman acılı kimi zaman eğlenceli bir sürece sokacaktır.Leyla'nın Evi, bir yanıyla da "ev" üstüne bir roman: "Çünkü imparatorluk yıkılırken bütün Osmanlı tebaası acı çekti ve herkes birbirinin evine yerleşti."İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 284Baskı Yılı: 2012e-Kitap: Sayfa Sayısı: 236Baskı Yılı: 2012Dili: TürkçeYayınevi: Doğan Kitap 


Leyla'nın Evi, bir yanıyla da "ev" üstüne bir roman: "Çünkü imparatorluk yıkılırken bütün Osmanlı tebaası acı çekti ve herkes birbirinin evine yerleşti." İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 284.