Gazap Üzümleri

John Steinbeck'in tartışmasız en büyük eseri olan ve ona Pulitzer ödülünü kazandıran Gazap Üzümleri , 1939'da ilk kez yayınlandığında şok etkisi yaratmış ve büyük tartışmalara yol açmıştı.

Responsive image
YAZAR
John Steinbeck
DOSYA BOYUTU
4,24 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9789755707402

PDF formatında Gazap Üzümleri. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Gazap Üzümleri kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


John Steinbeck’in tartışmasız en büyük eseri olan ve ona Pulitzer ödülünü kazandıran Gazap Üzümleri, 1939’da ilk kez yayınlandığında şok etkisi yaratmış ve büyük tartışmalara yol açmıştı. Tüm dünyayı etkileyen “Büyük Buhran” döneminde, tarımın kapitalistleşmesi ve krizler yüzünden yoksullaşan ve mülksüzleşen yığınların ayakta kalma mücadelesinin anlatıldığı bu destansı romanda Steinbeck, açlık, sefalet ve zorbalık yüzünden evlerini terk edip yollara düşmek zorunda kalan binlerce işçi ailesinden birine odaklanıyor. Boşa çıkan umutların, hüzne dönüşen sevinçlerin arasında insanlığın direncini ve onurunu çarpıcı bir dilleanlatan, kapitalizmi iliklerine kadar eleştiren Gazap Üzümleri, 20. yüzyılın en önemli eserlerinden biridir.(Tanıtım Bülteninden) 


Aile, dram. Yıldız: Henry Fonda, Jane Darwell, John Carradine vb. John Steinbeck'in aynı adlı romanından John Ford tarafından beyazperdeye uyarlanan Gazap Üzümleri...