Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1

Arka Kapak Bilgisi. Tutunamayanlar Özeti. Hayata 'Tutunamayanların' romanı. Türk edebiyatının en iyi yazılmış eserlerinden biridir Tutunamayanlar.

Responsive image
YAZAR
Oğuz Atay
DOSYA BOYUTU
2,26 MB
YAYIN TARIHI
2000
DIL
Türkçe
ISBN
9789754700114

Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1 harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Oğuz Atay. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Oğuz Atay'den Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1 kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Ülkemizin en değerli yazarlarından biri olan Oğuz Atay’ın yazıldığı dönemde büyük tartışma konusu olmuş eseri Tutunamayanlar, 1972 yılında yayımlanmıştır. Eser, bilinç-akışı tekniğiyle döneme damgasını vurarak Türk Edebiyatı’nda yeni bir çağı başlatmıştır. Pek çok eleştirmen, Tutunamayanlar’ı Türk Dili’nde yazılmış en iyi eser olarak değerlendirmektedir.Tutunamayanlar Oğuz Atay ismiyle özdeşleşmiş bir roman olarak, büyük yazarımızın hayatından izler taşımasıyla da kısmen otobiyografik bir eser olarak da değerlendirilebilir. Roman, son derece üst düzey diliyle çevirisi en zor romanlar arasında yer alır. Tutunamayanlar, sadece birkaç dile çevrilebilmiştir. “Het leven in stukken” adı altında Flemenkçeye (Hollanda Dili) çevrilen eser, eserin Hollandalı çevirmenine ödül kazandırmıştır.Tutunamayanlar konusu itibariyle intihar eden arkadaşının geçmişini araştıran Turgut Özben’in, söz konusu arkadaşı Selim Işık’ın modern hayata neden “Tutunamadığı”nı öğrenme çabasını anlatmaktadır. Romanda Turgut’un karşılaştığı her kişi Selim Işık’ı tanıyan kişilerdir ve her biri Turgut’a Selim’in farklı yönlerini aktarmaktadır.İletişim Yayınları’nın en prestijli kitaplarından biri olan Tutunamayanlar, ülkemizde olduğu kadar Dünya çapında da merak konusu olan eserlerden biridir.Her yıl çok satan kitaplar arasında yer alan Eser, TRT Roman Ödülü’ne sahiptir. Tutunamayanlar romanının ilk baskısı 1000 TL gibi bir fiyat ile alıcı bulmuştur.Sayfa Sayısı: 724Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: İletişim Yayıncılık 


Oğuz Atay. 'Tutunamayanlar', Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. Berna Moran, Oğuz Atay'ın bu ilk romanını "hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı" olarak niteler.