Damızlık Kızın Öyküsü

Damızlık Kızın Öyküsü'nü yazmaya başladığımda kitabın ismi, aynı zamanda başkarakterin ismi olan Offred'di. Bu isim bir erkek ismi olan "Fred" ile İngilizcede aitlik belirten "of" ekinden oluşuyordu.

Responsive image
YAZAR
Margaret Atwood
DOSYA BOYUTU
3,16 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786050940596

PDF formatında Damızlık Kızın Öyküsü. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Damızlık Kızın Öyküsü kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Hiç kimsenin yüreği mükemmel değildir. “Biz iki bacaklı rahimleriz, hepsi bu.” Kadın, “bunaltıcı düşlerden uyandığı” bir sabah, hiçliğe dönüşmüş olarak buldu kendini. Artık bir adı yoktu, düşüncesi, benliği, arzusu yoktu ama bir rahmi vardı. Yaşamını kolonilere sürülmeden, öldürülmeden, Damızlık Kız olarak sürdürmesini sağlayan rahmi. Artık âşık olmayacaktı, sevmeyecekti, onaylanmış bir dilin ötesine geçmeyecekti. Duvarlara asılmış sıra sıra cesetler, tek gerçeğin savaş ve üreme olduğunu hatırlatıyordu. Özgürlük hatırlanmayacak kadar uzaktaydı… Margaret Atwood’un başyapıt niteliğindeki feminist distopyası Damızlık Kızın Öyküsü, bütün distopyalar gibi geleceğe dair bir paranoyayı değil, içinde yaşadığımız gerçeğin ta kendisini dile getiriyor. Erkek egemen muhafazakâr bir rejimin üremeyle sınırlandırdığı, mahrem örtülerinardına gizlediği kadın bedenleriyle bize aşina gelen bir gerçeğin. Anlatılan bizim hikâyemizdir!(Tanıtım Bülteninden) 


Damızlık Kızın Öyküsü, Margaret Atwood'un kitabı. Afa Yayınları'ndan çıkmış Ekim, 1992 baskısını okudum. Afa yıllar önce kapandığı için Damızlık Kızın Öyküsü'nü bulmak çok zor.