Memleket Yazıları 5 - Pek İyi Hatırlarım

...yayımlanan eserleri Memleket Yazıları dizisinde yeniden hayat buluyor. sırasında ve demokrasinin tesis edilmeye çalışıldığı yıllarda memleket gündemine nasıl baktığı daha iyi anlaşılacaktır.

Responsive image
YAZAR
Refik Halid Karay
DOSYA BOYUTU
4,41 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9789751034717

PDF formatında Memleket Yazıları 5 - Pek İyi Hatırlarım. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Memleket Yazıları 5 - Pek İyi Hatırlarım kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Memleket Hikâyeleri'nin unutulmaz yazarı Refik Halid Karay'ın 1938-1965 yılları arasında Tan, Akşam, Yeni İstanbul, Zafer gibi dönemin en çok ses getiren gazete ve dergilerinde yayımlanan eserleri Memleket Yazıları dizisinde yeniden hayat buluyor. Karay'ın muharrir kimliğinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan gazeteci ve fıkracı yanı böylelikle 18 kitaplık bir diziyle okurlarına ulaşıyor. Memleket Yazıları 1938-1965 ile Türkiye tarihinin en hareketli döneminde memleketin geçirdiği siyasi, kültürel, kentsel dönüşümler konusunda Refik Halid'in neler düşündüğü, Osmanlı geçmişini nasıl değerlendirdiği ve hatırladığı, tek parti iktidarı sırasında ve demokrasinin tesis edilmeye çalışıldığı yıllarda memleket gündemine nasıl baktığı daha iyi anlaşılacaktır.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 608Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: İnkılap Kitabevi 


Refik Halid'in pek parlak bir öğrenci olduğu söylenemez. Ancak yazı yazmak kanına girmiştir ve dönemin incelikli mizah dergisi Kalem liel yayımlanan yazılarıyla yıldızı parlar.